Dispečing

 

+421 901 911 937

 

 

 

 

Objednávka prepravy

 

Objednávkový formulár

 

 

 

Pošlite nám email

 

info@transem.sk

 

 

Sme k dispozícii

 

denne od 7:00 do 20:00

 

 

Náš Blog

alt-icon

Preverujte si

Nie je tomu ani deň, kedy sa ukončilo vyšetrovanie nehody pri Nitrici a nový "dopravca" oznámil svoj zámer, začať podnikať prepravou osôb do Holandska. Na čierno, za to o to viac rafinovane.
A tento príklad nech slúži, ako poučenie pre cestujúcich. Lebo Nitrica ešte skončená nie je. (Ale k tomu sa vrátim na konci blogu)

Takže pán, na sociálnej sieti FB pod menom Mario Majky Krajčík oznámil extra rýchle, bezpečné a spoľahlivé cesty zo Slovenska do Holandska. 
Nebránim sa konkurencii a zdravú konkurenciu uvítam. 
Samozrejme sa jeho ponuka stala hneď atraktívnou, pretože on bude ten spravodlivý dopravca, ktorý bude brať bohatým dopravcom a dávať chudobným cestujúcim.
A možno by aj jeho ponuka prešla bez môjho povšimnutia, ale začal tým, ako sa pokúšal zosmiešniť a dehonestovať prácu celého tímu Transem. 
Tak som začal trochu pátrať.

A čo z toho vyšlo?
Pán nie je dopravca. Nemá žiadnu firmu, ktorá by ako dopravca vystupovala. Žiadna identifikácia (mimo profilu na FB).
Prezentuje sa ale ako človek, ktorému patrí, alebo ktorý jazdí pod firmou ANGELS CORPORATION s.r.o., so sídlom v Banskej Bystrici. Tá však s dotyčným nemá nič spoločné.
Udá dokonca aj EČV auta BB 163 FE .
Ak si overíte platnosť koncesie na ANGELS CORPORATION s.r.o prídete na to, že má 7 aut v koncesii. Nie ale spomínané EČV. Toto EČV je registrované pod koncesiou firmy INTAXI 1 s.r.o.
Dotyčný p Krajčík teda asi ani netuší, pod akou firmou  vlastne jazdí.
Pri pátraní ďalej som zistil, že spomínané vozidlo si dotyčný, len prenajíma z firmy INTAXI Banská Bystrica.
Teda niečo, čo môže na začiatku vyzerať ako legálna spoločnosť, nie je vlastne legálna spoločnosť a je to čiernota ako vyšitá. 

Ak si overíte STK toho vozidla cez register STK online, prídete dokonca na fakt, že vozidlo nemá platnú STK od 6.7.2018. (taxi musí na kontrolu v ročnom intervale).

To, že to auto je VW Touran a teda v aute bude pri ceste do Holandska a späť len jeden vodič, to je len perličkou na záver. 

Pri mojej otázke na doklad a ako si mám teda objednať dopravu, som zostal bez odpovede. Je pravdou, že chýbajúci doklad o ceste, by bol len daňovým deliktom, ale je napríklad aj nesporné, že toto by preukazovalo nárok cestujúceho pri akejkoľvek ujme.

Mohol by som takto pokračovať. Napríklad o informáciách z druhej ruky, že spomínané auto je vlastne pozliepané z 3 búraných áut (info od bývalého vodiča- svet je naozaj malý) ale do toho ma svojím spôsobom nič nie je. Ak absolvovalo STK, malo by byť v dobrom stave. Na strane druhej, platnú STK momentálne nemá (zdroj www.stkonline.sk)

Takže ak to zhrniem..
Obyčajný človek, nebezpečne skrývajúci sa za koncesiu 2 firiem je novým dopravcom. Absolútne bez žiadnej zodpovednosti voči komukoľvek. Vyvarujte sa mu prosím.

A prečo to píšem?
Včera uzatvorili vyšetrovanie nehody pri Nitrici. Uzatvorili to vinou vodiča dodávky. (veľa ľudí bude namietať, že to hodili na mŕtveho). 
Vinu vodiča dodávky som nepopieral hneď po nehode. Ak niekto jazdí 5rokov na čierno, je vinný. Minimálne v morálnej rovine.
Po tamer 10-tich mesiacoch bolo vyšetrovanie uzatvorené.
Rodiny, ktoré doteraz museli čakať na určenie vinníka, museli si zaplatiť pohreby blízkych, a ako tak vyplátať výpadky príjmov pri bežnom živote, alebo splácaní hypoték (možno), môžu konečne požiadať o vyplatenie odškodného. Pretože je známy vinník. Ak sa niekto neodvolá a neotvorí sa zas vyšetrovanie. 
Životy blízkych to nevráti, ale zmierni to dopad na stratu toho blízkeho. 
Po 10-tich mesiacoch.(!)

Nechcem týmto článkom robiť reklamu svojej firme. Chcem len, aby si dopravcovia, alebo tí, čo sa dopravcov vydávajú, alebo sa vydávať budú, uvedomili mieru zodpovednosti za cestujúceho vo svojom aute. Pretože o tomto, výkon tejto profesie ako takej, je.

A chcel by som apelovať aj na cestujúcich. Ak niečo vyzerá ako kačiča, kráča ako kačica a aj kváka ako kačica, nemusí to byť kačica. Takže niečo, (alebo niekto) kto sa na prvý pohľad javí ako dopravca, ním naozaj nemusí byť.

Naozaj si prosím vás preverte, komu zverujete svoj život a svoje zdravie.
Transem tím

DODATOK K BLOGU:
Niektorí čítajúci pochopili blog tak, že je o firme ANGELS CORPORATION s.r.o.. O nejakých ich nekalých praktikách, alebo nejakom inom kontexte.
Tento blog je len a len o pánovi, ktorý na FB vystupuje pod menom MÁRIO MAJKY KRAJČÍK. 
O jeho sofistikovanom spôsobe obchádzania platných zákonov, a vykonávaní prepravy bez náležitých povolení a dokumentov. Na overenie jeho "legálnosti" zaslal dokumenty z firmy ANGELS CORPORATION (firma mu ich neposkytla) a prezentoval sa, že pod touto firmou vykonáva prepravu.
Firma ANGELS CORPORATION sa ale od konania p Krajčíka dištancuje a podľa slov zástupkyne firmy, nikdy pod ich hlavičkou nevykonával prepravy. Od firmy si len zapožičiava auto.
A toto je nebezpečie konania p Krajčíka. Cestujúci môže mať falošný pocit, že je všetko legálne a dopravcom je firma Angels Corporation, čo ale v realite NIE JE PRAVDOU.
V kontexte udalostí nehody pri Nitrici, je jeho konanie podvodné a verím, že aj firma Angels Corporation učiní kroky na svoju ochranu, aby jej do budúcna nevznikali problémy so zodpovednosťou, ak niekto zapožičaným autom, vystupuje v ich mene.
Prajem firme Angels Corporation veľa spokojných zákazníkov a ospravedlňujem sa, ak niekto inak  pochopil kontext blogu o p.Krajčíkovi.

 

 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

doprava transem objednávka cena práce doprava do Holandska Doprava do Belgicka

Copyright © TRANSEM, spol. s r.o. 2013-2017. Všetky práva vyhradené. Bez písomného súhlasu autora je zakázané šíriť obsah týchto stránok. Mapa web stránky. Tvorba web stránok www.initpro.sk.    Prihlásiť sa.

Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tejto webstránky s tým súhlasíte. Ďakujeme.

Súhlasím